Czym jest scrapbooking i jak rozpoczęła się nasza przygoda ze scrapbookingiem

Czym jest scrapbooking?

Scrapbooking powstał w USA. Jest to technika, która pozwala nam w ciekawy i kreatywny sposób upamiętnić różne wydarzenia z naszego życia, poprzez udekorowanie strony albumu ze zdjęciami. Ponadto można tworzyć także zaproszenia czy kartki na różne okazje.

Scrap oznacza – ścinek, a book – książka, co daje nam książkę ze skrawkami. W Polsce scrapbooking pojawił się kilkanaście lat temu.

Nasza przygoda ze scrapbookingiem

Moja przygoda i starszej corki ze scrapbookingiem rozpoczęła się w 2020 roku, kiedy moja córka była w drugiej klasie liceum plastycznego. Tworzyła piękne prace. Bardzo często wspólnie z koleżankami na urodziny czy inne okazje same wykonywały ręcznie robione prezenty. W poszukiwaniu w internecie nowego pomysłu na podarunek, znalazlyśmy przepiękne, ręcznie robione kartki. Zapoznałyśmy się bliżej z tematem i zakupiłyśmy parę podstawowych rzeczy potrzebnych do ich wykonania. Osoby, które otrzymały od nas kartki były zachwycone, dzięki czemu poczułyśmy się zmotywowane do dalszej pracy. Obecnie stało się to naszym hobby, któremu poświęcamy wiele czasu. Staramy się, by każda kartka została wykonana na jak najwyższym poziomie.